Menu

Træningstider

U16 – drenge (årgang 2003):

Træningstid:
Tirsdag: 17.00-19.00 (Ryomgård)

Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Træner: René Uldal (cheftræner) (IFM) 

U15 – drenge (årgang 2004):

Træningstid:
Torsdag : 17.00-18.30

Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Steen Høegh Nielsen (IFM) og Per Møller Laursen (KPI)

U14+U13 – drenge (årgang 2005+2006):

Træningstid:
Tirsdag: 17.30-19.00

Trænere: Jacob Horsdal og Ivan Nielsen
Trupleder:  Hege Tosterud Kvist

Besøg os på Facebook

U11 – drenge (årgang 2008):

Træningstid:
Onsdag: 17.30-19.00 - Kunstgræs

Trænere: Tom Arne Christensen og Henrik Poulsen

U10 – drenge (årgang 2009):

Træningstid:
Onsdag: 17.30-19.00 - Kunstgræs

Trænere: Michael Riis, Leif Press, Simon Østbye og Jonas Høegh
Trupleder: Lone Lauritzen og Claudia Sønderskov

U9 – drenge (årgang 2010):

Træningstid:
Torsdag: 17.00-18.15 - Kunstgræs

Træner: Charlotte 'Mylle' Rahbæk Møller. Email: charlotte.jannie@gmail.com
Trupleder: Jannie Rosendahl Møller. Tlf: 20836912. Email: charlotte.jannie@gmail.com

Besøg os på Facebook

 U8 , U6, U5 og U4 – drenge (årgang 2011 og yngre ):

Træningstid:
Onsdag 17.00-18.00 - Indendørs (Pindstrup Hallen)

Trænere: Christian H. Hansen, Frands Hegelund Pedersen, Maria Dejløw, Marc de Bruyn og Lars Norman Thomsen. Hjælpere: Rebekka Præst Norman Thomsen, Emilie Bjerregaard, Clara Mikkelsen og Josefine Vinter Lundskov Sørensen.

Besøg os på Facebook

U16 – piger (årgang 2003):

Træningstid:
Mandag: 18.00-19.00 - Kunstgræs

Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Magnus Povlsen (KPI) og Jan Povlsen (KPI)

U15 – piger (årgang 2004):

Træningstid:
Fredag 18.45-20.15 - Indendørs (Midtdjurs Hallen)
Mandag 17.00-18.45 - Kunstgræs

Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Allan Nørgaard, Rune Bach og Johnny Lilholt Laursen
Trupleder: Hanne Thøgersen

U14 – piger (årgang 2005):

Træningstid:
Fredag 17.00-18.30 - Indendørs (Midtdjurs Hallen)

Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Niels Nørlund Rasmussen (KPI), Martin Emil Sloth og David Vangede Jensen
Trupleder: Heidi Stokholm Laursen

Besøg os på Facebook

U12, U13 – piger: (årgang 2006+2007):

Træningstid:
Torsdag: 17.30-19.00

Holdfællesskab: Kolind/Midtdjurs:
Trænere: Sus Simonsen, Karina Dalby Lassen, Allan Holland, Lars Norman Thomsen og Trine Blach
Trupledere: Tanja Clausen og Helle Norsgaard Charles

Besøg U13-pigerne på Facebook
Besøg U12-pigerne på Facebook

U10, U11 – piger: (årgang 2008+2009):

Træningstid:
Mandag: 17.00-18.00

Trænere: Henrik Ø. Andersen, Kasper Ilsøe Babis og Dannie Hansen
Trupleder: Marianne Østergaard Rasmussen

Besøg os på Facebook

U9 – piger (årgang 2010):

Træningstid:
Mandag: 17.00-18.00 - Indendørs (Pindstrup Hallen)

Trænere:  Kim  Brædstrup og Jacob Dyppel
Trupleder: Betina Elisabeth Wulff og Jesper Holm Hansen

Herresenior 1-2:

Træningstid:
Torsdag: 19.00-20.30

Trænere (serie 3):
Jesper Bager (cheftræner) 
Holdleder: Klaus Fanø

Holdledere - serie 4: 
Frank Dichmann og Jan "Spon" Toft

Herresenior, Serie 6:

Træningstid:
Mandag: 19.00-20.30

Træner: Jakob Moth Nielsen


Herresenior, C2, 7-mands:

Træningstid:

Træner: Jakob Nørgaard

Herresenior, oldboys 7-mands:

Træningstid:
Torsdag: 19.00-20.30

Træner: Simon Østbye

Herresenior, oldboys +50 - 11-mands:

Træningstid:
Spiller kun kampe

Holdleder: Børge Rasmussen

Damesenior, C1 - 7-mands:

Træningstid:
Ikke aktiv i efteråret 2019

Trænere: Mickey Nørgaard